Az OTP
Alapkezelő Zrt. az általa kezelt vagyon alapján a legnagyobb alap- és
vagyonkezelő társaság1 a magyar piacon. A teljes kezelt vagyon (intézményi vagyonkezelés és alapokban kezelt összesen) 2024. április végén
4 564,5 milliárd2 forint volt. A vagyon nagyobb részét, több mint 4 000 milliárd2 forintot befektetési alapjainkban kezeljük, amellyel a hazai befektetés alap piacon vezetők vagyunk1. Piaci részesedésünk 21,71%1.
Befektetési alapjaink és az intézmények részére kezelt portfoliók vagyonát értékpapírokba fektetjük, szakembereink évtizedes tapasztalatokkal rendelkeznek a pénz-, kötvény- és részvénypiacokon, valamint olyan speciális területeken is, mint az árupiaci befektetések és a deviza ügyletek. Abszolút hozam alapjaink származtatott eszközöket is használhatnak.
Az OTP Alapkezelő a hazai piacon az elsők között, 1993-ban alakult. 1996 óta kezelünk lakossági ügyfelek számára nyíltvégű befektetési alapokat. Az elmúlt 30 évben számos innovatív megoldással jelentkeztünk, így ügyfeleink ma a hagyományosnak tekinthető pénzpiaci, kötvény, vegyes és részvényalapok mellett számos abszolút hozam stratégiával kezelt, árupiaci, tőkevédett vagy éppen devizaalapú alapjaink közül választhatnak.
2022 januárjától az OTP Klímaváltozás Alap és az OTP Omega Alapok Alapja esetében az Alapkezelő az alapokat érintő befektetési döntéseinek meghozatala során az Európai Parlament és a Tanács a pénzügyi szolgáltatási ágazatban a fenntarthatósággal kapcsolatos közzétételekről szóló 2019/2088. számú rendelete („SFDR") 8. cikke szerint figyelembe veszi és megfelelően mérlegeli a befektetéssel kapcsolatos kockázatok között a fenntarthatósági kockázatokat, az ESG (környezeti/társadalmi/vállalatirányítási) szempontokat.
Az OTP Bank közép-kelet-európai terjeszkedéséhez kapcsolódva olyan alapokat is indítottunk, amelyek határon átnyúló tevékenység keretében kerülnek forgalmazásra.
A lakossági forgalmazásra szánt termékeink mellett intézményi befektetők részére fejlesztett alapokat, illetve intézményi sorozatokat is bocsátottunk ki. 2000 októberétől vettük át az OTP Bankcsoporton belül 1995. óta folytatott pénztári vagyonkezelési tevékenységet, amelyben ma is jelentős hozzáadott értékként jelennek meg a befektetési alapkezelés során szerzett szakmai tapasztalataink. Az OTP Pénztárak mellett más hazai intézmények számára is nyújtunk portfoliókezelési szolgáltatást. 2002. óta kezelünk egészség- és nyugdíjpénztári, valamint egyéb intézményi vagyont is. Abban a megtiszteltetésben részesültünk, hogy a Pénztárak Garancia Alapja, a Befektető-védelmi Alap és a Magyar Biztosítók Szövetsége számára is végezhetünk portfoliókezelést.
Társaságunk a befektetési alapok, pénztárak, valamint az egyedi intézményi portfoliók vagyonkezelését kizárólagos tevékenységként végzi. Az egymással érdekellentétben álló tevékenységek (pl. portfoliókezelés, sajátszámlás kereskedés, kibocsátás-szervezés, jegyzési garanciavállalás) OTP Bankcsoporton belüli világos szervezeti szétválasztása fontos garancia vagyonkezelt ügyfeleink érdekeinek maradéktalan érvényesítésére csakúgy, mint az önálló profitcentrumként való működésük.
Társaságunk tevékenyen részt vesz a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) munkájában. Az OTP Alapkezelő Zrt. a szervezet elnökségébe és szakmai bizottságaiba is delegál tagokat. E szervezet fontos szerepet tölt be a piac biztonságos működésében, tagjaival szemben a törvényi előírásokat meghaladó szakmai és etikai normákat támasztva. A szövetség aktív tagjaiként végzett érdekképviseleti tevékenységünk során részt veszünk a szektort érintő jogszabályok kidolgozásában, véleményezésében, ezzel - a szakmai, gyakorlati élet támasztotta követelmények közvetítésén túl - módunk nyílik már a készülő törvények, egyéb jogszabályi változások megismerésére, a változásokra való előzetes felkészülésre. Ezek mellett az OTP Alapkezelő az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének pártoló tagja, valamint a Társadalmi Hasznosságú Befektetők Egyesülete aranyfokozatú támogatója.
Az OTP Alapkezelő Zrt. közvetve 100%-ban az OTP Bank Nyrt. tulajdonát képezi. Társaságunk közvetlen tulajdonosai 95%-ban a Bank Center No.1. Beruházási és Fejlesztési Kft., 5%-ban pedig az OTP Bank Nyrt.
1 A Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) által publikált kezelt vagyon adatok alapján, nyilvános értékpapír- és speciális alapok 2024.03.31-én.
2 Forrás: OTP Alapkezelő Zrt. (2024.04.30.)
Kérjük, kattintson az alapcsoport nevére, majd válassza ki a megtekinteni kívánt alap nevét!
2010. augusztus 10-től a több sorozatban kibocsátott alapok („A”, „B”, „C”, „I” sorozatok) közzétett nettó eszközértéke (vagyona) a sorozatok összesített nettó eszközértékét (vagyonát) jelenti.
*Zártvégű alapok esetében a befektetési jegyek adásvétele a tőzsdei adásvétel során elérhető vételi vagy eladási árfolyamon történik, mely az aktuális kereslettől és kínálattól függően eltérhet az alap befektetési jegyeinek mindenkori értékét tükröző napi árfolyamától. Az aktuális tőzsdei árról a BÉT honlapja nyújt tájékoztatást.
Amennyiben első kézből szeretne értesülni új befektetési alapjainkról vagy a meglévő alapok havi teljesítményéről, kérjük, iratkozzon fel hírlevelünkre!