Vállalkozásokról vállalkozásoknak -
Élen a digitalizációban

Publikálva: 2024. október 25.sikersztorik vállalkozóktól

A repülés világa nagyon izgalmas – de vajon mi szükséges ahhoz, hogy valaki pilótaként a része legyen? Többek közt egy szigorú vizsga. A TestAir360 vállalkozás felismerte, hogy a számos pályaalkalmassági teszt jelenleg elavult, ráadásul személyes részvételt igényel, amely korlátozza a lehetőségeket. Ezért létrehoztak egy modern és egyedi, kompetencia alapú pilótaalkalmassági távvizsgaszoftvert, amely hamar sikeres lett. A cég még csak 4 éve alakult, de már jó néhány pilótaakadémia vette igénybe szolgáltatásait a kadétok vizsgáztatásához.

A cég 2021-ben jött létre egy oktatópilóta, egy szoftverfejlesztő, és egy, a projekteket összefogó szakember részvételével. Alaptermékük a TestAir360, a saját fejlesztésű, felhőalapú pilóta pályaalkalmassági távvizsga szoftver, ennek segítségével tehetnek vizsgát azok, akik pilótaiskolákba, légitársaságokhoz jelentkeznek.

Az egyik alapító, tulajdonos és a vállalkozás ügyvezetője, Kovács Anna korábban egy diszkont-légitársaságnál dolgozott, így megismerte a légiközlekedés világát, de folyamatosan kereste az utat egy saját cég indításához. Számos pilóta ismerősre tett szert, jó rálátást kapott a piacra, felmérte, hogy hol található olyan rés, amit érdemes kiaknázni. Ilyen volt az elavult pályaalkalmassági vizsgák terepe. Amikor az egyik légitársaság úgy döntött, hogy lecseréli az addig használt pályaalkalmassági tesztet, aTestAir360 meglátta a lehetőséget, és sikeresen megpályázta a munkát. Ez volt az első lépés, amiből aztán az egész vállalkozás kinőtt.
„Nagyon fontos volt, hogy nem kellett hozzá nagy beruházás, csak tudás. Így hárman összefogtunk, és megalakítottuk a TestAir360-t. Magyarországon egyedülálló a szolgáltatásunk, és ma már Közép- és Kelet-Európa számos országából veszik igénybe légitársaságok, pilótaképző szervek” – mondta az ügyvezető.

A cég sikerét a növekvő kereslet mutatja: 2022-ben 800 vizsgát tettek a TestAir szoftverrel, 2023-ban már 1.600-at. A pályaalkalmassági tesztjük a gyakorlati és az elméleti tudást is méri, 13 modulból áll, többek közt a matematika, a fizika- és angoltudást, a térbeli tájékozódást, a koordinációs képességet és a memóriát is vizsgálja. A szoftver egyik előnye, hogy a modulok rugalmasan változtathatók, így könnyen alkalmazhatóak új követelmények szerint.

A mesterséges intelligencia (AI) térnyerését, az abban rejlő potenciált a cég gyorsan kihasználta: fontos mérföldkő volt 2023 nyara, amikor a teszt személyes felügyelete helyett már AI-ra épülő távfelügyelettel lehetett vizsgáztatni. Korábban a légitársaság vagy a pilótaiskola tanteremében vizsgáztatták a kadétokat a laptopon futtatott teszttel. Az AI vezérelte távfelügylet azonban lehetővé teszi a földrajzi és időbeli korlát nélküli tesztelést.

„Azt hiszem, hogy mi jókor voltunk jó helyen, és megragadtunk egy lehetőséget, ami hosszú távon tud működni: az aviáció egy dinamikus, fejlődő iparág, ahol mindig szükség van új pilótákra, így egyre többször fordulnak hozzánk. Szerencsére remek a csapatunk, tudásuk legjavát nyújtják, hogy a változó igényeket kielégítsük, naprakészek legyünk” – mondta Kovács Anna.

A TestAir360 innovatív, a digitalizáció terén úttörő tevékenységével a Visa She’s Next női vállalkozásokat támogató pályázatán fődíjat nyert, illetve ők kapták az OTP Bank különdíját is. A vállalkozás a pénznyereményekből nemzetközi szakmai fórumokon szeretné bemutatni a termékét.

Ez a böngésző sajnos nem tudja megjeleníteni a honlapunkat.

Kérjük, használja a legfrissebb Chrome, Firefox, Internet Explorer vagy Edge böngészőt.

Az Ön teendője:

  • nyisson új oldalt a fenti böngészők valamelyikén,
  • másolja be honlapunk linkjét a böngészősávba, és nyomja meg az Entert,
  • és már használhatja is az oldalunkat.

Ha kérdése van, írjon nekünk az e-mail címen!

Your browser is not compatible with this site. Read more.