„Multistone – ahol minden kő egyedi történetet mesél”. A Multistone mottója sokat elmond a vállalkozás szemléletéről és sikerének titkáról. A kis családi vállalkozásként induló, ma már bel- és kültéri kőfaragásban a legkeresettebbek közé tartozó cég nagy utat tett meg az elmúlt évtizedekben.
Madar Gyula és felesége 1996-ban indította útjára még Madar Épkő Kft. néven a céget, amely ma Multistone Kft. néven ismert. A közel 30 év során a cég az enteriőrtervezés és a kőfaragás terén napról napra egyre magasabb színvonalat képviselt, ma már számos téren piacvezetőnek számít. Az induláskor kétfős vállalkozásnál jelenleg 38-an dolgoznak, fő termékei a konyhapultok, de készítenek egyedi kézmosókat, mosdókagylókat, mosogatókat, csepptálcákat, kandallókat, kül- és beltéri burkolatokat, valamint ablakpárkányokat is. A magánmegrendelőkön túl hotelek, éttermek tereiben is megtalálhatók alkotásaik. Sőt a Szépművészeti Múzeum recepcióján és bisztrójában látható fényes pult is az ő munkájuk.
Töretlen növekedés
Ahogy a konyhastúdiók és a belsőépítészek körében egyre ismertebbek lettek, folyamatosan nőtt a kereslet a termékeikre, és szűkössé vált a családi házban működő műhely. Ma már egy gyáli telephely a központjuk, Budapest belvárosában pedig bemutatótermet működtetnek.
Csak tavaly közel 1.000 megrendelésük érkezett konyhapultra, és 6.000 négyzetméternyi kővel dolgoztak. Árbevételük az elmúlt 15 évben a hatvanszorosára nőtt, tavaly cégcsoport szinten megközelítette a nettó egymilliárd forintot. Megrendelőik főként magas beosztásban dolgozók vagy cégvezetők, akik szívesen ruháznak be az igényes, elegáns otthoni, hosszútávó megoldásokba – amihez a Multistone 10 éves garanciát biztosít.
Az innováció, mint piaci előny
Cserr-Madar Anita, az alapítók lánya 2008 óta a cég ügyvezetője, elmondása szerint több jelentős technológiai újítás is történt az évek során, ami sorsfordító volt. 20 évvel ezelőtt a természetes kő megmunkálása mellett a technikai kővel is elkezdtek dolgozni, ami abban az időben igazi innovációnak számított itthon. Míg Anita elsősorban az értékesítésért, marketingért felel, addig bátyja, Attila, aki kőfaragó és szintén ügyvezetőként dolgozik a vállalkozásnál, főként a gyártással foglalkozik, és mindig keresi az új utakat. Az ő kezdeményezésére vezették be 2014-ben a kerámia-munkalapok megmunkálását, amit aztán három éven át tökéletesítettek, beruháztak az ehhez szükséges igen költséges vízsugaras vágógépbe, ami hosszútávon nagyon jó döntésnek bizonyult, hisz ma már ez az egyik piaci előnyük. 2014-ben emellett új arculatot, új szemlétet vezettek be, és ekkor nevezték át a céget is Multistone-ra.
A siker valódi kulcsa
A sikeres működéshez elengedhetetlen a megbízható pénzügyi háttér, amit az OTP Bank biztosít, amely a kezdetektől fogva a vállalkozás számlavezető bankja.
„Az OTP Bankra mindig számíthattunk, folyószámlahitelt, kedvező kamatozású NHP hitelt is igénybe vettünk, utóbbiból építettük meg a csarnokunkat, és gépek vásárlásába is beruháztunk. Az OTP-s tanácsadónkra mindig támaszkodhattunk, folyamatosan felhívja a figyelmünket az új lehetőségekre, a legköltséghatékonyabb megoldásokra” – mondta az ügyvezető.
A jó pénzügyi döntések mellett azonban másra is szükség volt a sikerhez: a megújulás az alkalmazott technológiákban, az átgondolt szervezetfejlesztés, a luxusigényeket kiszolgáló magas minőségre törekvés csak néhány ezek közül.
„A sikerünk titka legfőképp a családom: az, hogy apa a közvetlen természetével, remek szakemberként felépítette a vállalkozást anyukám segítségével, és az, hogy a bátyámmal egymást kiegészítve tudjuk most hatékonyan iránytani a céget. Azon szerencsések közé tartozunk, ahol a generációváltás szinte zökkenőmentesen zajlott le, és nem befolyásolta a működésünket, sőt új utakra adott lehetőséget” – állítja Cserr-Madar Anita.