Exportfinanszírozó bankközi vevőhitelkeret

Az OTP Bank az első olyan bankcsoport, amely a Magyar Export-Import Bank Zrt.-vel együttműködve 50 M EUR összértékű hitellehetőséget biztosít bankközi vevőhitelkeret formájában, mely az OTP Bank orosz, bolgár, szlovák, román, horvát, szerb és montenegrói leánybankjaiban érhető el.

Az OTP Csoport országaiban bejegyzett, és magyar származási igazolással rendelkező árut vásárló importőröket finanszírozza az adott országban működő OTP leányvállalat, oly módon, hogy az áru ellenértékét közvetlenül a magyar exportőr kapja meg. A hitelt az EXIMBANK a külkereskedelmi szerződés 85%-ig refinanszírozza.


A konstrukció főbb jellemzői

  • Hitelfelvétel helye: Oroszország, Bulgária, Románia, Horvátország, Szlovákia, Szerbia, Montenegró
  • A hitelkeret elérhetősége: 1 év
  • Devizanem: EUR (OTP Bank Oroszország esetében USD)
  • Hitel összege: minimum 50.000 EUR (OTP Bank Oroszország esetében 64.000 USD)
  • Saját erő: a teljes hitelösszeg minimum 15%-a
  • Futamidő: minimum 2 év, maximum 5 év
  • Származás igazolása: az ügylet tárgyát képező termékek és/vagy szolgáltatások magyar származási igazolása szükséges
  • Nem finanszírozható árucsoportok: mezőgazdasági termékek (kivéve a feldolgozott termékek), katonai berendezések, környezetvédelmi előírásba ütköző anyagok. Külföldre irányuló szolgáltatások az EXIMBANK előzetes engedélyével finanszírozhatók.

Miért előnyös?

Előnyök az exportőr számára:

  • külpiaci versenyhelyzetét javítja, ami hozzásegítheti külföldi megrendelésekhez
  • mentesül a külföldi vevő fizetési kockázata alól
  • javítja likviditását, mivel a kereskedelmi szerződés alapján a részteljesítések ellenértékét az Eximbank közvetlenül kifizeti a részére

Előnyök a vevő számára:

  • lehetővé teszi, hogy a magyar árut és/vagy szolgáltatást kedvező kamatozású, a Magyar Állam által támogatott hitel igénybevételével vásárolja meg
  • rugalmas, az exportügylethez igazodó fix vagy változó kamatozású finanszírozás
  • a fix kamatozás előre kiszámítható finanszírozási költségeket jelent

A termékek és szolgáltatások részletes feltételeiről és díjairól a vonatkozó leánybankjaink üzletszabályzatokból, hirdetményekből, valamint kollégáinktól tájékozódhat. A hiteligénylés elfogadása minden esetben az OTP Bankcsoport leánybankja által végzett hitelbírálat függvénye.

OTP Bank Nyrt.

Tóthmátyás Zoltán, tel.: 06-1-298-4260
E-mail: TothmatyasZo@otpbank.hu

Bakó Mária, tel.: 06-1-298-4240
E-mail: BakoM@otpbank.hu

OTP Bank Románia

Madalina Manastire, tel.: +4021 307 5842/ 204
E-mail: madalina.manastire@otpbank.ro

Daniela Turbatu, tel.: +4021 307 5842/ 185
E-mail: daniela.turbatu@otpbank.ro

OTP Bank Oroszország

Sandor Rethi, tel.: +7 (495) 783-54-00 (*2679)
E-mail: s.rethi@otpbank.ru

Alexander Vorobiev, tel.: +7 (495) 783-54-00 (*2853)
E-mail: a.vorobiev@otpbank.ru

Timea Teleky, tel.: +7 (495) 783-54-00 (*2859)
E-mail: t.teleky@otpbank.ru

OTP Bank Szlovákia

Peter Chovanec, tel.: +421 2 5979 2294
E-mail: chovanec@otpbanka.sk

Dušan Haliena, tel.: +421 41 3268 718
E-mail: haliena@otpbanka.sk

OTP Bank Szerbia

Aleksandra Šćepanović,
Nada Ekmeščić
E-mail: credfacility@otpbanka.rs

DSK Bank Bulgária

Kamen Kirilov, tel.: +359 2 9391655
E-mail: kamen.kirilov@dskbank.bg

OTP Bank Horvátország

Dražen Kaić, tel.: +385 062 201 066
E-mail: dražen.kaic@otpbanka.hr

Vjekoslav Filko, tel.: +385 01 652 8165
E-mail: vjekoslav.filko@otpbanka.hr

CKB Bank Montenegró

Csaba Binder, tel.: +382 67 606 410
E-mail: csaba.binder@ckb.me

 

Ez a böngésző sajnos nem tudja megjeleníteni a honlapunkat.

Kérjük, használja a legfrissebb Chrome, Firefox, Internet Explorer vagy Edge böngészőt.

Az Ön teendője:

  • nyisson új oldalt a fenti böngészők valamelyikén,
  • másolja be honlapunk linkjét a böngészősávba, és nyomja meg az Entert,
  • és már használhatja is az oldalunkat.

Ha kérdése van, írjon nekünk az informacio@otpbank.hu e-mail címen!

Your browser is not compatible with this site. Read more.