Fókuszban a szenvedély!

Új vállalkozói csomagjainkkal egyszerűbbé válnak pénzügyeid

Így érdemes belevágni!

Új vállalkozás indításán gondolkodsz? Úgy döntöttél, mostantól magadnak dolgozol, a sajátodat építed? Van egy jó ötleted, amit érdemes lenne megvalósítani? Látsz egy piaci rést, amit érdemes lenne kihasználni?

Mielőtt belevágnál, számos dolgot érdemes átgondolnod.

- Hogyan kezdj neki?
- Hogyan lesz az ötletből vállalkozás?
- Milyen tipikus hibákat érdemes elkerülni?
- Mit gondolj végig, ha alkalmazottat vennél fel vagy egy új gépet, eszközt vásárolnál?

Többek között ezekre a kérdésekre keresünk választ ezen az oldalon.

Minden kezdet nehéz – de mi segítünk!

Akár egy jó tanácsra vagy tippre van szükséged, akár a pénzügyekben van szükséged több információra, akár mások példájából tanulnál, jó helyen jársz.

Ötlettől a megvalósításig – lépések az induláshoz

Ötlet


Minden vállalkozás egy ötlettel indul útjára: létezik valamiféle piaci rés, probléma, amelynek megoldására lenne kereslet, és neked van ötleted, javaslatod arra, azt hogyan lehet kielégíteni az általad kínált termékkel vagy szolgáltatással.


Piac felmérése

Fontos tájékozódni a meglévő, hasonló tevékenységi körű vállalkozásokról, valamint a vállalkozás célcsoportjának meghatározása is kulcskérdés. A későbbiekben is érdemes a piacot figyelni, hogy rugalmasan lehessen alkalmazkodni a piaci változásokhoz.


Tervezés

Mind üzletileg, mind pénzügyileg gondold végig a legfontosabb kérdéseket!

Van elég tőkéd a vállalkozás elindításához? Meddig tudod finanszírozni saját forrásból a vállalkozás kulcstevékenységét? Gondold végig a várható bevételeket, kiadásokat és realizálható profitot!

Kik lesznek a legfontosabb partnereid? Mi a célod a következő 1-5 évben? Finanszírozási megoldásokban is lehet gondolkodni a saját tőkén kívül: hitelfinanszírozás, angyalbefektető, kockázatitőke - befektető.

Hogyan indulj el?

Először is alapítanod kell egy vállalkozást. Ehhez el kell döntened, milyen vállalkozási formában gondolkodsz:

  • egyéni vállalkozóMagánszemély, aki belföldön üzletszerű gazdasági tevékenységet folytat. leszel,
  • Betéti társaságot (Bt.)Jogi személyiséggel rendelkező gazdasági társas vállalkozási forma. Alapításához legalább egy beltag, illetve legalább egy kültag szükséges. alapítasz, vagy
  • Korlátolt felelősségű társaságot (Kft.)Olyan gazdasági társaság, amely egy meghatározott összegű törzstőkével alakul. A törzstőke a tagok hozzájárulásaiból jön létre. A tagok a társasággal szemben csak a befektetett betétük mértékéig tartoznak felelősséggel. hozol létre.

Konzultálj a könyvelőddel!

Mindenekelőtt érdemes konzultálnod egy könyvelővel: ő hasznos tanácsokkal tud ellátni a vállalkozási forma kiválasztásával és a cégalapítással kapcsolatban.

Mit gondolj végig a pénzügyekben?

Hogyan válassz könyvelőt?

A vállalkozásod elindításában és működtetésében a könyvelőd lesz az egyik legfontosabb "szövetségesed". Ő az, aki figyelmeztet a törvényi kötelezettségeidre, segít a megfelelő adózási forma kiválasztásában és az adózási szabályok betartásában. De akár még abban is tud segíteni, hogy a vállalkozásod pénzügyileg hosszú távon fenntartható legyen.


Hogyan állíts ki számlát?

Ha működő vállalkozásod van, számlát is kell kiállítanod a bevételeidről. Azt, hogy mikor, hogyan, mennyiről számlázol, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyomon követi, hiszen ezek alapján kell befizetned az adókat. A NAV felé jelenteni kell a számlázási adatokat, ezért célszerű online számlázót használni, amellyel automatikusan feltöltődhetnek a kiállítod számláid a NAV rendszerébe.


Hogyan kövesd nyomon a bevételeidet és kiadásaidat?

A bevételek és kiadások nyomon követése az egyik legfontosabb feltétele a sikeres vállalkozásnak. Hiszen ha a kiadásaid meghaladják a bevételeidet, akkor nem tudsz profitot realizálni, és a vállalkozásod nem lesz sikeres. Az online számlázó programok automatikusan összesítik a bevételeidet és kiadásaidat, így könnyen mérleget készíthetsz a vállalkozásod gazdálkodásáról.

Kiadások és bevételek egy helyen – és még utalni is tudsz

Kiadások és bevételek egy helyen

Az eBIZ-zel egyszerűen tudsz online számlákat kiállítani, számlákat befogadni és néhány kattintással utalni is tudsz. Egyszerűsíti a könyvelői kapcsolattartást és a számlák NAV–adatszolgáltatását is elvégzi helyetted.

Próbáld ki díjmentesen!

Megnézem a részleteket

Hasznos tippek a pénzügyekhez

Mire figyelj a kezdeteknél?

Segítünk, hogyan válassz bankszámlát!

  1. Gondold át, milyen pénzügyi tranzakcióid lehetnek és milyen rendszerességgel!

    Kezdetben alacsony forgalomra számítasz? Akkor elsősorban a havi díj mértéke alapján dönts.

    Kinek, milyen gyakran indítanál utalást? Egyes bankszámlák esetében – darabszámtól függően – kedvezőbb díjú lehet az utalás.

    Devizaforgalommal, export-import tevékenységgel is tervezel? Válassz olyan csomagot, amely forintszámla mellett devizaszámlát is tartalmaz.

  2. A számlacsomag nemcsak számlából áll. Vizsgáld meg a konkrét szolgáltatásokat és kedvezményeket is!

    Főként kis összegű és készpénzforgalommal tervezel? A készpénzbefizetésre is alkalmas ATM-ek segítségével gyorsan, sorban állás nélkül, a nap 24 órájában és hétvégén is befizethetsz bankszámládra.

    Főként átutalásaid lesznek? Akkor az utalási tranzakciók díjai lesznek a mérvadók: alacsonyabb díjért több átutalást tartalmazó csomagot érdemes választani.

    Ha lesz devizaforgalmad is, akkor árfolyamkedvezményt érdemes igénybe venned.

    A díjmentes NAV átutalással is spórolhatsz, ha elektronikusan intézed, ezért nézd meg, hogy választott csomagod tartalmazza-e!

    Online intéznéd? Nézd meg, hogy díjmentes internetbanki szolgáltatás elérhető-e a csomagban.


A cégbejegyzést követő 8 napon belül meg kell nyitnod az első bankszámládat, ezért fontos, hogy már jó előre mérd fel a terepet, hogy tudd, mit szeretnél, milyen szolgáltatásokra lehet szükéged.

Kevés banki tranzakciód van?

Egy alacsony havi díjú bankszámlára és egy üzleti bankkártyára van szükséged? Elegendő most még, ha a számlacsomagod az alapvető vállalkozással járó kötelezettségek utalására szolgál?

Neked ajánljuk a Vállalkozói Sprint csomagot.

Megnézem a részleteket
Kevés banki tranzakciód van?

Szolgáltatással foglalkozol?

Kevés pénzügyi tranzakcióval számolsz, ezért nem szeretnél a havi díjra sokat költeni? Esetleg díjmentes NAV-utalással vagy egyéb kiegészítő szolgáltatással is terveztek?

Neked ajánljuk a Vállalkozói Sprint csomagot.

Megnézem a részleteket

Online megoldások érdekelnek?

Olyan vállalkozói csomagot keresel, amiben az eBIZ online számlázó és a netbank szolgáltatás díjmentesen elérhető, és kiszámítható díja van?

Neked ajánljuk a Vállalkozói Sprint csomagot.

Megnézem a részleteket

Nagyobb számlaforgalom?

Havonta több, jelentős összegű tranzakciót bonyolítotok? Béreket, szállítókat kell időben kifizetnetek? Külföldi tranzakciók is szóba jöhetnek, ezért a kedvezményes árfolyam is fontos lehet?

Neked ajánljuk a Vállalkozói Maraton csomagot.

Megnézem a részleteket

Megvan a kiválasztott számlacsomag? Mutatjuk, hogyan tudod megnyitni!

Online nyitnád, az otthonod kényelméből?

Ha az online igénylést választod, a számla megnyitásához csupán néhány alapadatot kell megadnod. Ezt követően új számlád szerződését a kiválasztott bankfiókban tudod aláírni.

Miért is jó, ha az online igénylést választod?

Az igénylési folyamat körülbelül 10-15 percet vesz igénybe és csak annyit kérdezünk, amennyi valóban szükséges a számlanyitáshoz.

  • Bankszámla, bankkártya és internetbank igénylése

  • Bármikor megszakíthatod, és később az elmentett adatokkal folytathatod

  • A szerződést elküldjük e-mailben, hogy átolvashasd az aláírás előtt

  • Eldöntheted, mikor és melyik bankfiókban írod alá a szerződést

Az online igénylés lépései röviden

  1. Választás

    Válaszd ki a vállalkozásodhoz legjobban illő csomagunkat!

  2. Adatok megadása

    Add meg a számlanyitáshoz szükséges adatokat online!

  3. Aláírás

    Az általad választott bankfiókban és időpontban aláírhatod a szerződést.

A személyes ügyintézést preferálod?

Természetesen bankfiókban is lehetőséged van számlát nyitni, ahol tanácsadóink segítenek. Így fel tudod tenni a még felmerülő kérdéseket, amelyekre rögtön választ is kapsz.

Nekik már sikerült, inspirálódj!

A vállalkozói világban is igaz, hogy a legtöbbet mások példájából, hibáiból tanulhatsz – és persze bátorítást, ösztönzést is kaphatsz tőlük ahhoz, hogy érdemes belevágni. Nézd meg, mások hogyan csinálták, ők milyen kérdésekre keresnek válaszokat!

OTP Business Café interjúk

Connect Konferencia – Mitől lesz sikeres egy vállalkozás

Csapatvezetés Marco Rossi, a magyar szövetségi kapitány szemével

Miért fontos a kapcsolati tőke és az alkalmazkodás?

Végig melletted állunk!

Akár az üzleti tervezésben, akár a könyvelő kiválasztásában vagy cégalapításban, akár hitelfelvételben van szükséged segítségedre, az OTP Bank szakértő kollégái végig melletted állnak, és hasznos tanácsokkal látnak el.

Tájékozódj, keress minket – mert a te sikered a mi hivatásunk!

Ez a böngésző sajnos nem tudja megjeleníteni a honlapunkat.

Kérjük, használja a legfrissebb Chrome, Firefox, Internet Explorer vagy Edge böngészőt.

Az Ön teendője:

  • nyisson új oldalt a fenti böngészők valamelyikén,
  • másolja be honlapunk linkjét a böngészősávba, és nyomja meg az Entert,
  • és már használhatja is az oldalunkat.

Ha kérdése van, írjon nekünk az e-mail címen!

Your browser is not compatible with this site. Read more.