Tegyél most egy lépést gyermeked jövőjéért!
Tedd félre szja-visszatérítésed! Segítünk megtalálni a megfelelő megtakarítási formát!

Nyiss OTP Értékpapírszámlát megtakarításaid kezelésére!
A takarékoskodást érdemes időben elkezdeni, az szja-visszatérítés pedig remek alkalom erre. Megtakarításod kezeléséhez -legyen az egyszeri nagy összegű vagy rendszeres kisösszegű, - válassz OTP Értékpapírszámlát, és mi segítünk, hogy a számodra legideálisabb megtakarítási formát találd meg!
Nincs még OTP Értékpapírszámlád?
Ha 2022. február 1. és március 31. között nyitsz OTP Értékpapírszámlát, elengedjük az első negyedéves számlavezetés minimum díját. Így ezt az összeget megtakaríthatod.
Foglalj
időpontot a hozzád legközelebb lévő fiókba, ahol az
értékpapírszámlát szakértőink segítségével tudod megnyitni!
Rendelkezel már OTP Értékpapírszámlával?
Vedd igénybe az OTP Bank díjmentes Pénzügyi Tervező Szolgáltatását, ami segít megtalálni az szja-visszatérítésed befektetéséhez a legjobb megtakarítási terméket. A tervezést online is megcsinálhatod az OTPdirekt internetbankban.
Ha bizonytalan vagy és az OTP Pénzügyi Tervező Szolgáltatáshoz szakértői segítséget vennél igénybe, foglalj időpontot a hozzád legközelebb eső bankfiókba!
Miért érdemes megtakarítani?
Ha rendelkezel megtakarítással, könnyebben megvalósíthatod közép- és hosszú távú terveidet, és akkor sem kell aggódnod, ha váratlan kiadásod adódik.
Tudj meg többet a megtakarítás fontosságáról, nézd meg részletes tájékoztató videónkat!
Miért fontos megtakarítani? című videó teljes szövegű átirata
Megjelenik a Tudásbank felirat.
Narrátor: Miért fontos megtakarítani?
Megjelenik a „Miért fontos megtakarítani?” felirat.
Narrátor: Mert könnyebben megvalósíthatjuk a nagyobb kiadással járó céljainkat.
Egy animált mozdony által húzott vagonba pénzérmék esnek be az égből, majd a jobb alsó sarokban megjelenik egy körkép egy házról és egy autóról, felette egy „Nagyobb kiadások” felirat.
Narrátor: Mert anyagi biztonságot nyújt váratlan helyzetekben.
Megjelenik egy újabb körkép, amin egy orvos egy páciensét vizsgálja, alatta egy „Anyagi biztonság” felirattal.
Narrátor: Mert kiszámíthatóbbá tehetjük a saját és a családunk jövőjét.
Egy újabb körkép látható, amin egy meghitt nagy család látható „Kiszámítható jövő” felirattal.
Narrátor: Mert stabil anyagi hátteret biztosíthatunk magunknak nyugdíjas éveinkre.
Egy idős hölgy látható, aki otthonában egy macskát simogatva ül a kanapéján, alatta „Stabil háttér” felirattal.
Narrátor: Hogyan kezdjünk neki a megtakarításnak?
Egy animált férfi látható a képen, aki a laptopját nézi.
Narrátor: Először is határozzuk meg a céljainkat.
Megjelenik egy „Határozzuk meg céljainkat” felirat a képernyőn.
Narrátor: Megtakarítási cél lehet például ingatlan vásárlás vagy felújítás, autóvásárlás, gyermeke jövője, idős szülők támogatása, utazás vagy egészségügyi kiadások.
A képen először egy ház látható, amit éppen építenek, majd egy kész ház jelenik meg, majd előtte autók jellenek meg egymás után. Ezután egy fényképezőgépen keresztül látható egy éppen diplomáját átvevő gyermek, majd megjelenik mellette egy idős hölgy, feltehetőleg a nagymamája. Majd egy repülőgép jelenik meg, végül pedig egy gipszelt kezű és lábú páciens, aki épp az orvosával konzultál.
Narrátor: Készítsünk költségvetést, vagyis mérjük fel várható bevételeinket és kiadásainkat. A kettő közti különbség egésze vagy egy része lehet a megtakarítás.
Először megjelenik egy „Készítsünk költségvetést” felirat. Ezt követően egy papíron látható tényleges költségvetés tekinthető meg, amelyen láthatóak fix költségek és havi kiadások is, majd a lista végén látható megtakarítások összege egy tollal bekarikázásra kerül.
Narrátor: Kezdjünk el megtakarítani!
Megjelenik egy „Kezdjünk el megtakarítani!” felirat.
Narrátor: Ez az egyszerű spórolástól a megtakarításon keresztül egészen a jövőbemutató öngondoskodásig terjedhet.
A képen egy malacpersely látható, amibe folyamatosan pénzérmék kerülnek bedobásra, így a malacpersely egyre nagyobbra növekszik.
Narrátor: De mi a különbség a spórolás, a megtakarítás és az öngondoskodás között?
A képen egy piaci stand jelenik meg, ahol egy idős hölgy az eladó és egy férfi válogat a kihelyezett három kosár között, amelyen a 100, 500 és 300 felirat látható.
Narrátor: Spórolásról akkor beszélünk, ha odafigyelünk kiadásainkra, ezáltal több pénz marad a pénztárcánkban. Ez még nem igazi megtakarítás, de az oda vezető úthoz az első lépcső.
Megjelenik egy „Spórolásról akkor beszélünk…” felirat. Majd a férfi az első 100 feliratú kosarat választja. A hölgy a férfi kosarába önti a terméket. Ezt követően megjelenik egy fazék, amibe a férfi beleönti a gyümölcsöt végül pedig egy fedővel lefedi.
Narrátor: Megtakarításról akkor beszélünk, ha rendszeresen, hetente, havonta vagy évente meghatározott összeget félreteszünk egy konkrét célra, vagy ha ilyenünk épp nincs, a jövőben felmerülő váratlan kiadásokra.
A képen látható egy „Megtakarításokról akkor beszélünk…” felirat, majd a jobb oldalon egy befőttesüvegbe kerül betöltésre a lekvár. A következő képen egy polcra kerül felhelyezésre a lekváros üveg 2018 felirattal, de a polcon több befőtt is található, szintén 2018 felirattal.
Narrátor: Az öngondoskodás pedig már ennél is tudatosabb, egészen hosszú távon való gondolkodást jelent, amikor konkrét célra, például nyugdíjas éveinkre, vagy gyermekeink iskoláztatására teszünk félre jóval, akár évtizedekkel korábban, mint ahogy az aktuális lenne.
A következőkben egy több polcos helyiség látható, aminek a bal oldalán megjelenik egy „Öngondoskodásról akkor beszélünk…” felirat. Az egyes polcokon befőttesüvegek láthatóak. A legfelső polcon 2018 felirat, majd alatta 2017-es feliratok. Ezt követően egy szép lassan becsukódó ajtó látható, ami bezárja ezt a helyiséget. Az ajtón családi képek figyelhetőek meg és egy falióra.
Narrátor: Mi a megtakarítás és a befektetés között a különbség?
Megjelenik egy „Mi a megtakarítás és a befektetés között a különbség?” felirat.
Narrátor: Mi is a célunk a megtakarítással? Egyfelől nyilván az, hogy időről időre meghatározott összegeket félretéve egy-egy konkrét célra vagy váratlan kiadásokra később legyen pénzünk, vagyis az adott összeget egy későbbi időpontban elkölthessük.
A képernyő bal oldalán egy pódiumon pénzkötegek esnek egymásra fentről, amik szép lassan lecsúszik a képről, alatta pedig a „Megtakarítás” felirat látható. Ezzel párhuzamosan megjelenik a jobb oldalon egy másik pódium, ami a képernyő aljáról kúszik fel, melynek a tetején egy autó látható. Az autónak kiesik az egyik kereke, szimbolizálva ezzel a váratlan kiadásokat. Ekkor ismét felemelkednek a pénzkötegek és egymás után tűnnek el a kötegek és a jobb oldalon látható autónak visszakerül a kereke.
Narrátor: Ugyanakkor az is célunk lehet, hogy növeljük a megtakarításaink értékét, vagyis a vagyonunkat.
A képen a bal oldali pódiumon látható pénzkötegek, egyre szaporodnak, majd a jobb oldalon is megjelenik ugyanez a pódium, csak ennek a tetején lila kötegek is láthatóak.
Narrátor: Ez utóbbi esetben már befektetésről beszélhetünk.
A képen már csak a jobb oldali lila és zöld pénzkötegek láthatóak a pódiumon.
Narrátor: Szeretne többet megtudni a megtakarításról? Nézze meg további videóinkat, és iratkozzon fel csatornánkra!
Megjelenik a „Szeretne többet megtudni a megtakarításról? Nézze meg további videóinkat, és iratkozzon fel csatornánkra!” felirat.